EĞİTMEN-DANIŞMAN

Özge Özel Kavakoğlu, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur. Üniversitede okurken, 2004 yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın yerel ve ulusal projelerinde gönüllü eğitmen, kolaylaştırıcı, proje sorumlusu olarak görev almaya başladıktan, profesyonel kariyerine eğitmen ve proje uzmanı olarak devam etmeye karar vermiştir.

2006-2009 yılları arasında, eş zamanlı olarak Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nda (UNFPA) eğitmenlik,  UNFPA ve Doğuş çocukla ortak gerçekleştirilen projede editörlük ve danışmanlık, UNFPA/Y-Peer Eğitim Network’ünde Focal Point, Türkiye Ulusal Ajansı’nda eğitmenlik, Avrupa Birliği Gençlik Programı kapsamında gerçekleştirilen yurt içi ve yurt dışındaki projelerde proje sorumluluğu, kolaylaştırıcılık ve eğitimlerde eğitmenlik yapmakla birlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Proje Yönetimi ve Destek Birimi’nde Proje sorumlusu olarak görev almıştır.

2009-2010 yılları arasında İtalya’da,  Avrupa Gönüllü Hizmeti yaptıktan sonra da,  Türkiye’de sivil toplum kuruluşları ve özel sektörde çalışmaya devam etmiştir. 2020-2022 yılları arasında ise LC Waikiki Mağazacılık İnsan Kaynakları’nda Yurt Dışı Eğitim ve Gelişim uzmanı olarak çalışmıştır. Nisan 2022’den itibaren de sivil toplum sektöründe ve özel sektörde free lance eğitmen ve danışman olarak çalışmaya devam etmektedir.

Eğitim ve gelişimine ise, Ulusal ve uluslararası kurumlardan aldığı Eğitici Eğitimi, Non-Formal Öğrenme, Design Thinking, Yaratıcılık, Çok Boyutlu Liderlik, Agile Yaklaşım & Scrum, Çatışma Yönetimi, İkna Yönetimi, Kriz Yönetimi, Nöro-Satış ve Liderlik, Senaryolaştırma eğitimleri ve bunların yanı sıra 2011 yılında, Amerika, Türkiye ve Ermenistan’da gerçekleştirilen Genç Liderlik Programı, 2014 yılında İSO Dış Ticaret programı, 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Tasarımı programı ve 2021-2022 yılları arasında ise 7 ay süren Kişisel performans koçluğu programını tamamlayarak devam etmiştir.

Halen kendi sonsuz potansiyelini gerçekleştirme yolunda öğrenmeye devam etmektedir. Ve dokunduğu herkesin kendi sonsuz potansiyellerini gerçekleştirme yolunda, onlara eşlik etmekten çok mutludur.

Eğitim ve danışmanlık verdiği konular arasında;

Eğitici Eğitimi, Liderlik, Uzaktan Yönetim, Yaratıcılık, Etkin İletişim, Etkili Sunum Teknikleri, Ekip Çalışması, Kriz ve Çatışma Yönetimi, Zaman Yönetimi, Toplantı Yönetimi, Proje Yönetimi, Kültürlerarası öğrenme, Toplumsal Cinsiyet ve Mobbing.